Broşür
Broşür
Matbaa Ürünleri / Broşür Tasarım ve BaskıKurumsal Tasarım, Kaliteli Kağıt, Doğru Renkler ve Kaliteli Baskı? Kurumsal tasarım

- Kaliteli kağıt

- Kaliteli baskı

- Uygun fiyat

Firmanın, sunulan ürün ve hizmetlerin tanıtımı için en yaygın olarak kullanılan pazarlama araçlarından biri olan broşür, firmanın hedef kitlesiyle ilk kez iletişime geçmesini sağlayan matbaa ürünüdür.

Bazen bir broşür, anlatmak istediğiniz her şey için yeterlidir. Marka imajınızı yaşatmak, pazarlama çalışmalarınızı, reklam ve tanıtım faaliyetlerinizi yürütmek için broşür baskı yaptırmak hiç eskimeyen bir yöntemdir. 50 sene önce de broşürlerin gücünden faydalanılıyordu, dijital çağın içinde olduğumuz bu günlerde de bile aynı etki hala devam etmektedir.

Broşür Nedir?

Broşür , firmanızın, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin tanıtımı için en çok kullanılan basılı materyaldir. Hedef kitlenizin ürünlerinizden veya hizmetlerinizden haberdar olup sizi tercih etmesine sebep olacak, müterilerinizle ilk teması sağlayabileceğiniz bir matbaa ürünü olan broşür, kalitesiyle de şirketinizin müşterinizin gözündeki izleniminizi belirler. Broşür şirketinizle ilgili olarak tanıtımı yapmak istediğiniz tüm ürünleri kapsayabileceği gibi, ürün ve hizmetlerinizi ayrı ayrı da içerebilir. Belirli bir ürün ya da hizmetiniz için kullanacağınız broşür, fuarlarda, alışveriş merkezlerinde, gazete ya da diğer medya organlarıyla dağıtılarak kullanıldığında yeni müşterilere ulaşma belirgin şekilde artmaktadır.

Bir Broşürde Neler Olmalı, Neler Bulunmalıdır?

Broşürde ürünlerinizin, hizmetlerinizin ve firmanızın tercihen profesyonel olarak çekilmiş fotoğrafları, detaylı bilgileri, ürünlerin fiyatları, kampanyalar ve kampanya detayları gibi, satışa ve genel tanıtıma destek olacak bilgiler yer alabilir.

Broşür Çeşitleri Nelerdir?

Genel olarak broşürlerde, parlak ya da mat kuşe ve 1. hamur kağıtlar kullanılmaktadır. 1. Hamut kağıt, yapı itibariyle ofislerde kullanılan fotokopi, yazıcı kağıtlarıdır. Broşür üretiminde kullanılan kuşe kağıtlar 90 ile 350 gr arası, 1. hamur kağıtlar ise 80 ile 160 gr arası tercih edilmektedir. Broşürler hazırlanırken verilecek olan bilginin miktarına göre farklı ebatlar tercih edilir. A5 (14,8 cm x 21 cm) ya da A4 (21 cm x 29,7 cm) boyutunda tek sayfalık broşürler yapılabileceği gibi istenirse çok sayfalı broşür de hazırlanabilir. Yine aynı şekilde A4 boyutundaki bir broşür ortadan ikiye katlanabileceği gibi, zarfın içine konulmak ve dağıtım kolaylığı açısından 3?e de katlanabilir.

Broşür Tasarımı ve Basımı

Broşürün tasarımı müşterimizden ya da ajanslardan tamamen baskıya hazır şekilde gelebileceği gibi, firmamıza gelen taslak tasarımı baskıya hazır hale getirmek için grafik uygulamasını da yapabiliriz. Renk konusunda hassas ürünler için (boya, desenli ürünler, halı, duvar kağıdı?vb.) üretilen broşürlerde baskı öncesinde dijital prova alınması, işin doğruluğu için faydalı olacaktır.

Broşür bastırma aşamasına geçmeden önce tasarımınızı tekrar gözden geçirmeniz, hatta üçüncü kişilere göstererek fikir almanız, gözden kaçabilecek ufak hataları önceden fark etmenize olanak sağlar.

- Tasarımınızda az cümleyle daha fazla şey ifade etmeye çalışın. Vurgulu bir dil kullanmanız daha etkili olacaktır.

- Broşürde yalnızca sözel anlatımın değil, görsel anlatımın gücünden de faydalanın. Şemalar, resim ve fotoğraflar mesajınızın daha akılda kalıcı olmasına yardımcı olur.

- Broşürde iletişim bilgilerinize mutlaka yer verin.

- Uzun paragraflara yerine, bazen maddeleyerek yapılan anlatımlar daha fazla ilgi çeker. Ne kadar az ve öz bilgi verirseniz, okunma oranı artacaktır.

- Renk seçimlerinizde dikkatli olun. Parlak ve canlı renklerin daha dikkat çekici olduğu doğrudur ancak renkler arasındaki uyum, bir broşürün okunur kılınmasında çok daha önemlidir.

- Broşürde, potansiyel müşterilerinize, onlara ne değer katabileceğinizden bahsedin. Müşteriye doğrudan yapılan hitabet daha etkileyici olacaktır.

- Kapağın, müşterilerinizle ilk tanışma noktası olduğunu göz önünde bulundurarak, kapağınızda broşürün geri kalanını okutma isteği yaratacak görsel ve sloganlar kullanın.
Kurumsal Kimlik Ürünleri
Özel tasarım, kaliteli kağıt

Antetli kağıtlarda kullanılan kağıdın rengi, ağırlığı yani genel şekli şirketin tercihine bağlıdır. Şirketin marka yüzü olmasına katkısı açısından antetli kağıt tasarımı süreci çok önemlidir.

Antetli kağıt hazırlama sürecinde vektörel grafik görüntüler oluşturan ve bu görüntülerin kolay düzenlenmesine olanak sağlayan yazılımlar kullanılmaktadır. Tasarım programlarında vektörel görüntü elde etmek önemlidir. Çünkü vektörel görüntülü çizimlerde kalite kaybı yaşanmadan sonsuz şekilde büyütülebilir. Bu özelliği sayesinde yüksek kalitede basılabilen küçük boyutlu dosyalar elde edilir.

Büyük İşler Yüksek özel çalışma ister. İşletmenizi Üst Seviyeye Taşıyoruz
© Copyright 2021 All Rights Reserved Trabzon Web Yazılım
© Copyright 2021 All Rights Reserved Trabzon Web Yazılım
Web Design and Programming Trabzon Web Yazılım